Stare butelki z Pomorza Zachodniego - katalog internetowy
Strona Główna ˇ Katalog wg miast ˇ Galeria zdjęć ˇ Linki ˇ Forum ˇ SzukajCzwartek, Maja 02, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Katalog wg miast
  Brak opisów
  Galeria zdjęć
  Forum
  Edukacja
  Jak fotografować
  Linki
  Kontakt
  O nas

Szczecin - browary

Szczecin - inne A-H

Szczecin - inne J-R

Szczecin - inne S-Z

Szczecin - spirytualia

Szczecin - apteki

Szczecin - mleczarnie

Stargard - browary

Stargard - inne

Stargard - spirytualia

Stargard - apteki

Stargard - mleczarnie

Brudzewice

Chociwel

Daleszewo

Dalewo

Dąbie

Dobra

Dolice
  Behlke

Dziwnów

Golczewo

Goleniów

Gryfice

Gryfino

Kamień Pomorski

Łobez

Maszewo
  Timm

Międzyzdroje

Nowogard

Płoty

Podjuchy

Police

Pyrzyce

Resko

Suchań

Świnoujście

Trzebiatów nad Regą

Trzebiatów k. Stargardu

Wolin

Żydowce

Chojna

Choszczno

Lipiany

Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 68
Nieaktywowany Użytkownik: 6
Najnowszy Użytkownik: buczerx
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~MAUS
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 6
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Aygon (5 pkt.)
3) ~firegarden (5 pkt.)
4) ~dukatkg (4 pkt.)
5) ~wojtascammin (4 pkt.)
6) ~Sergiusz (4 pkt.)

Zobacz Temat
Stare butelki z Pomorza Zachodniego - katalog internetowy | Forum strony "Stare butelki z Pomorza Zachodniego" | Szukam informacji / proszę o pomoc
Autor czyszczenie butelek
~KangurPL
Użytkownik

Dodane dnia 03-05-2009 18:34
Podzielcie się proszę Waszymi sposobami na czyszczenie butelek.
Szczególnie interesuje mnie usuwanie osadów z wnętrza butelek.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
@Remigiusz
Super Administrator

Dodane dnia 06-05-2009 04:55
Witam. Ze Stargardu odpowiedź będzie pod koniec tygodnia. Główny specjalista zajęty. Jak nie kopie, to właśnie czyści flaszki Może póki co inni koledzy zabiorą głos?
www.olejow.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
^Kuppermann
Administrator

Dodane dnia 20-05-2009 23:18
Butelki czyszczę zawsze w dwóch fazach.

1) Wstępne czyszczenie.

Do miski plastikowej wlewam płyn do mycia naczyń Ludwik i ciepłą wodę. Do czyszczenia z brudu używam szczotki plastikowej oraz szczotek do czyszczenia naczyń laboratoryjnych (w zależności od rodzaju butelek). Następnie umyte wstępnie butelki płukam w ciepłej wodzie i wstawiam do pustego kontenera po butelkach na oranżadę do wysuszenia. Mycie i płukanie w gorącej wodzie może spowodować pękanie butelek (miałem już z tym przypadek). Należy uważać przy myciu czy w środku butelki nie ma pozostałości cukru (resztki po sokach), gdyż po wlaniu do niej ciepłej wody butelka może pęknąć.

2) Czyszczenie dokładne.

Do dokładnego czyszczenia butelek używam płynu WC-CILIT, szczotek do naczyń laboratoryjnych, garnek metalowy, płyn do mycia naczyń Ludwik oraz miska plastikowa. Butelki wstawiam do garnka i zalewam płynem Cylit do pełna, polewając je również z zewnątrz. Tak zalane butelki zostawiam na 1 godzinę, aby płyn zmiękczył pozostałe zabrudzenia. Po godzinie czyszczę butelki w misce z Ludwikiem, płukam w ciepłej wodzie i odstawiam do wyschnięcia. Cilit przelewam do kolejnych butelek do czyszczenia. Jeżeli nadal są brudne czynność powtarzam aż do całkowitego wyczyszczenia. Należy uważać jeśli butelki posiadają zarysowania, gdyż istnieje możliwość ich pęknięcia na skutek działania Cylitu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
~wojtascammin
Użytkownik

Dodane dnia 20-07-2009 22:20
Próbowałem wielu specyfików płynów itp rzeczy i lipa. Ja polecam FOSOL jest to odrdzewiacz odtłuszczacz do stali i żeliwa dostępny w prawie każdym sklepie z art.chemicznymi czy gospodarstwa domowego.Wystarczy go wlać czy nawet moczyć butelkę ok 30min używając szczotki do mycia butelek oczyścimy wnętrze butelki.Z zewnątrz według uznania gąbka szmatka lekkie podskrobywanie nożykiem (byle nie druciak:nosmiley Bez obaw butelka może leżeć w fosolu bez jakichkolwiek niepożądanych efektów nawet tydzień... (w razie potrzeby gdy jest maksymalnie zabrudzona) Fosol jest kilkukrotnego użytku także nie wylewajcie go po umyciu jednej czy dwóch butelek kiedy straci swoje właściwości po prostu nie będzie czyścił wtedy będzie go trzeba wylać.Cena bardzo przystępna za 1 L do ok 6zł(ja drożej nie spotkałem) UWAGA!! jest bardzo żrący nie polecam używania go bez rękawic ochronnych okulary oczywiście też się przydadzą podczas manipulacji szczotką do butelek. Podczas jej wyciągania z butelki wiadomo jak z niej odpryskuje woda,płyn czy inny wynalazek boli piecze ze hej miałem okazie sprawdzić



I CO SPRAWDZALIŚCIE CZY FOSOL SIĘ SPRAWDZA ?
12609106 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
~firegarden
Użytkownik

Dodane dnia 05-09-2009 14:48
Moja uwaga jest taka ,skoro szkło ma być w naszej kolekcji latami to warto myć stopniowo. No i trzeba pamiętać o wieku szkła -technologia produkcji powodowała że czasem mała różnica temperatury powoduje pekanie.No i są jeszcze różne niespodzianki ,moja ulubiona to atrament w starych kałamarzach-naprawdę niezle brudzi.A z płynów trzeba wybrać samemu ,ja pracując w drukarni odkryłem zmywacz do farb fleksograficznych ,niedość że szybko niszczy osady to jeszcze pięknie oddtłuszcza.Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
^rad21
Administrator

Dodane dnia 05-09-2009 20:11
Zgadzam się co do niebezpieczeństwa pękania pod wpływem temperatury- tak pękł mój Wendt (sklejony- w katalogu) i Zenk ( z wściekłości wyrzucony).
Przy lekkim zabrudzeniu sprawdza się kwasek cytrynowy.
Ostrożnie zaś ze stosowanym przez niektórych Kretem !!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
~firegarden
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2009 09:45
Fakt,Kret i Fosol są jak dlamnie za brutalne a i tak efekt ich dzałania bywa mierny ,no i są troche niezdrowe. A tak na marginesie pojawia się problem zbitego szkła ,ja wszystko zbieram w piwnicy i z nudów kleję .W moim regionie i to jest skarbem co sklejone!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czyszczenie butelek
~tomislaf1
Użytkownik

Dodane dnia 04-05-2011 14:11
Dla mnie najlepsza metoda jest czyszczenie bez zbednych specyfikow. Mianowicie zalewam butelke woda i dosypuje zwyklego zwiru (proporcje na przyslowiowe oko). Nastepnie mieszam cala zawartosc energicznie machajac butelka i zrobione. Minusem tej metody jest to ze lepiej nie czyscic butelek z widocznymi peknieciami poniewaz podczas machania moze ulec dalszemu uszkodzeniu. Pozdrawiam :>
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@Remigiusz
DATA: 04/04/2009 21:34
Faza eksperymentalna, pierwsze testy smiley

1650799 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01 || eXtreme fusion by eXtreme Crew © 2003-2005