Stare butelki z Pomorza Zachodniego - katalog internetowy
Strona Główna ˇ Katalog wg miast ˇ Galeria zdjęć ˇ Linki ˇ Forum ˇ SzukajCzwartek, Maja 02, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Katalog wg miast
  Brak opisów
  Galeria zdjęć
  Forum
  Edukacja
  Jak fotografować
  Linki
  Kontakt
  O nas

Szczecin - browary

Szczecin - inne A-H

Szczecin - inne J-R

Szczecin - inne S-Z

Szczecin - spirytualia

Szczecin - apteki

Szczecin - mleczarnie

Stargard - browary

Stargard - inne

Stargard - spirytualia

Stargard - apteki

Stargard - mleczarnie

Brudzewice

Chociwel

Daleszewo

Dalewo

Dąbie

Dobra

Dolice
  Behlke

Dziwnów

Golczewo

Goleniów

Gryfice

Gryfino

Kamień Pomorski

Łobez

Maszewo
  Timm

Międzyzdroje

Nowogard

Płoty

Podjuchy

Police

Pyrzyce

Resko

Suchań

Świnoujście

Trzebiatów nad Regą

Trzebiatów k. Stargardu

Wolin

Żydowce

Chojna

Choszczno

Lipiany

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 68
Nieaktywowany Użytkownik: 6
Najnowszy Użytkownik: buczerx
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~MAUS
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 6
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Aygon (5 pkt.)
3) ~firegarden (5 pkt.)
4) ~dukatkg (4 pkt.)
5) ~wojtascammin (4 pkt.)
6) ~Sergiusz (4 pkt.)

Zobacz Temat
Stare butelki z Pomorza Zachodniego - katalog internetowy | Forum strony "Stare butelki z Pomorza Zachodniego" | Ciekawostki
Autor Butelki z piwem
~bartek1980
Użytkownik

Dodane dnia 27-08-2010 16:38
Ostatnio trafiłem trzy butelki z piwem , ELYSIUM brauerei STETTIN






Jutro dodam butelke F. LYKO



F. LYKO brauerei STARGARD / Pom





Edytowane przez bartek1980 dnia 27-08-2010 16:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Butelki z piwem
^rad21
Administrator

Dodane dnia 27-08-2010 19:01
Może to i piwo było - ale mogą to być ...domowe przetwory -soki . Butelki z zamknięciem tego typu często wykorzystywano do tego celu jeszcze dłuuugo po wojnie .Znane znalezisko z okolic Goleniowa w latach 90-tych ubiegłego wieku , to było właśnie kilkanaście różnych butelek po piwie z sokami !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Butelki z piwem
~bartek1980
Użytkownik

Dodane dnia 27-08-2010 21:07
Butelki te były odnaleziowe w gruzach starej restauracji . Wziełem butelki pod światło , płyn w środku jest raczej czysty ale gdzie niegdzie widać że coś pływa . Nie jestem ekspertem ale jestem pewien że to jest piwo .

Mam jeszcze jedną butelke ale pez napisów , może ktoś po porcelance dojdzie co to jest

[IMG=http://img101.imageshack.us/img101/3218/img0300z.jpg][/IMG]

[IMG=http://img829.imageshack.us/img829/7659/img0298n.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/1139/img0297i.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Butelki z piwem
@Remigiusz
Super Administrator

Dodane dnia 05-09-2010 16:56
Witam. Widzę, że szanowny Kolega Kuppermann jeszcze nie odpisał, więc zrobię to za niego.

Jak napisałem w Prywatnej Wiadomości (mam nadzieję że dotarła - symbol kopertki po zalogowaniu), większość znanych mi zbieraczy oryginalną zawartość po prostu wylewa. Trudno powiedzieć, co można by z tym dalej robić. Piwo to nie wino, nie jest produktem trwałym. Mieliśmy tu w Stargardzie do czynienia z butelką Bergschlossa z oryginalną zawartością, ale z ziemi, nie z piwnicy. Przy wylewaniu "bukiet" zapachowy był nieludzki, aż głowę odrywało.

Co innego z kolei atrament. Mamy z bratem taką butelkę, nie otwieraną, z oryginalną zawartością. Już dwa razy była wypożyczana na wystawy do stargardzkiego muzeum. Wiem, że kolega Maus też ma coś podobnego w zbiorach. Coś takiego żal otwierać, zwłaszcza że kałamarze z reguły bezimienne (białe).

Teraz merytorycznie o bezimiennej butelce z wieńcem na patencie.

Ten wieniec to porcelanka uniwersalna, używana przez wiele firm. Zamawiali ją ludzie którzy nie chcieli (nie mieli pieniędzy?) by inwestować we własne, sygnowane porcelanki z napisami.

Największe firmy związane z napojami zamawiały własne porcelanki i butelki (browary, hurtowi sprzedawcy piwa).

Pomniejsi (np. mniejsi sprzedawcy detaliczni piwa czy sklepy kolonialne) zamawiali tylko swoje porcelanki i papierowe etykiety - naklejane na "bezimienne" butelki. Tak robił np. Emil Goldstein z Dobrzan.

A już najmniejsi (zapewne małe sklepiki czy sezonowi producenci napojów) mieli tylko tanie, papierowe etykiety do "bezimiennych" butelek i takiż "bezimiennych" porcelanek - np. z wieńcem lub w ogóle białych. Tych wieńców było wiele odmian, generalnie w dwóch kolorach - czerwonym i zielonym. W połączeniu z "bezimienną" butelką (gdy nie ma zachowanej etykiety) nie da się już tego powiązać z żadną firmą.

Pozdrawiam

www.olejow.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@Remigiusz
DATA: 04/04/2009 21:34
Faza eksperymentalna, pierwsze testy smiley

1650649 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01 || eXtreme fusion by eXtreme Crew © 2003-2005